Geodezja Milówka
Rzetelni Geodeci - Nowa jakość usług z dbałością o dobro klienta


1

Inwentaryzacja powykonawcza

Marzenie o własnym domu, to jedno, wdrożenie tego w życie to całkiem inna sprawa. Natrafimy na szereg formalności, które szybko mogą nas zniechęcić. Bez wsparcia specjalisty ciężko będzie nam ruszyć z miejsca. W całym tym chaosie potrzebny nam będzie specjalista od pomiarów, czyli geodeta. Dzięki niemu uzyskamy stosowne pozwolenia, to właśnie on opracuje nam niezbędne mapy, a na koniec wykona inwentaryzację powykonawczą. (więcej…)
Construction surveyor equipment theodolite level tool during asphalt paving works with compactor roller at background

Mapa zasadnicza

Mapa zasadnicza jest podstawowym opracowaniem geodezyjno-kartograficznym, ma ona ogromne znaczenie w procesie starania się o uzyskanie pozwolenia na budowę lub w przypadku podziału nieruchomości. (więcej…)
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mapa do celów projektowych

Wśród map geodezyjnych na uwagę zasługuje mapa do celów projektowych. Mapa jest opracowaniem kartograficznym wymaganym do wykonania projektu budowlanego. Stanowi ona podstawę do uzyskania pozwolenia na budowę jak również do uzyskania warunków zabudowy. (więcej…)
2_ChromaStock_5913224_GEODEZJA1

Tyczenie działki. Ile za to weźmie geodeta?

Tyczenie działki, to jedna z fundamentalnych czynności dokonywana jeszcze przed rozpoczęciem budowy. Głównym zadaniem geodety na tym etapie jest wskazanie położenia budynku lub innego obiektu budowlanego w odniesieniu do położenia innych obiektów. (więcej…)
700x400_czym-jest-geodezja-kpib

Jak wybrać dobrego Geodetę na budowę? 5 porad specjalisty

Wybór geodety to jeden z najtrudniejszych wyborów w trakcie budowy domu. Jak znaleźć dobrego specjalistę i na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim uprawnienia. Nie każdy geodeta posiada wszystkie możliwe uprawnienia. Uprawnienia zdobywane są po zdaniu egzaminu państwowego i mogą być nadane w 7 zakresach. (więcej…)
114684839

Geodeta – czy to dobry zawód?

Zawód geodety należy do tak zwanych zawodów regulowanych.

Geodeta, zwany mierniczym jest specjalistą od pomiarów nieruchomości gruntowych i sporządzenia map oraz planów i projektów geodezyjnych. Aby uzyskać ten tytuł należy ukończyć studia na kierunku geodezja i kartografia. (więcej…)
city-night-evening-canal-large

Ile zarabia geodeta?

Nie ma wśród nas osoby, która chociaż raz w życiu nie natknęła się na geodetę pracującego w terenie. Ich zadania koncentrują się wokół wyznaczania położenia budynków, wyznaczania granic działek budowlanych i rolnych. Do działań geodety należy również wyznaczanie przebiegu dróg i autostrad oraz opracowywanie map. (więcej…)
Geodezja_15122014

TOP 10 Lista najlepszych Geodetów na Śląsku

Geodeta jest zawodem zaufania publicznego. Wymaga się od niego precyzji pomiaru, znajomości przepisów prawa oraz rzetelnego wykonania usługi. Specjalista od pomiarów i nauki o Ziemi, fachowiec, który bez zbędnej zwłoki pomoże nam przejść trudny etap budowy wymarzonego domu. Jak znaleźć kogoś takiego? (więcej…)
geodezja-farma-wiatrowa-06

Ile kosztuje pomiar działki?

Wybierając jakiegokolwiek specjalistę chcemy jak najwięcej informacji uzyskać na temat etapów jego pracy w związku z planowanym przedsięwzięciem, naturalną rzeczą jest również, że pytamy gdzie kiedy i za ile. (więcej…)
image_03_b

Podział działki na dwie, ile będzie kosztował geodeta?

Podział nieruchomości na dwie części wiąże się z podjęciem szeregu czynności geodezyjnych oraz zawiłymi formalnościami i aspektami prawnymi.
Wymaga nie tylko precyzji i dokładności pomiarów, ale także znajomości przepisów prawa. (więcej…)


GEODETA MILÓWKA - USŁUGI GEODEZYJNE ŁUKASZ KONSTANTY

Chcesz aby Twoja inwestycja wykonana została szybko i dokładnie? Skontaktuj się z Nami. Będziemy z Tobą przez cały czas realizacji inwestycji.