Geodezja Milówka
Rzetelni Geodeci - Nowa jakość usług z dbałością o dobro klienta

Inwentaryzacja powykonawcza

Marzenie o własnym domu, to jedno, wdrożenie tego w życie to całkiem inna sprawa. Natrafimy na szereg formalności, które szybko mogą nas zniechęcić. Bez wsparcia specjalisty ciężko będzie nam ruszyć z miejsca. W całym tym chaosie potrzebny nam będzie specjalista od pomiarów, czyli geodeta. Dzięki niemu uzyskamy stosowne pozwolenia, to właśnie on opracuje nam niezbędne mapy, a na koniec wykona inwentaryzację powykonawczą.

Inwentaryzacja powykonawcza to zebranie aktualnych danych o rozmieszczeniu elementów zagospodarowania działki na podstawie stosownych pomiarów wykonanych przez geodetę.

Powstała w wyniku inwentaryzacji dokumentacja kartograficzno-geodezyjna powinna zawierać dane, które umożliwią naniesienie zmian na mapie zasadniczej, w ewidencji gruntów i budynków, a także w ewidencji sieci uzbrojenia terenu. Oryginał dokumentacji powykonawczej jest przekazywany przez geodetę do ośrodka dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej. Osoba dająca zlecenie otrzymuje jedynie potwierdzoną kopię niezbędnych materiałów przekazanych do ośrodka. Zazwyczaj są to kopie mapy zasadniczej oraz szkice inwentaryzacyjne.

1


GEODETA MILÓWKA - USŁUGI GEODEZYJNE ŁUKASZ KONSTANTY

Chcesz aby Twoja inwestycja wykonana została szybko i dokładnie? Skontaktuj się z Nami. Będziemy z Tobą przez cały czas realizacji inwestycji.