Geodezja Milówka
Rzetelni Geodeci - Nowa jakość usług z dbałością o dobro klienta

Geodeta – czy to dobry zawód?

Zawód geodety należy do tak zwanych zawodów regulowanych.

Geodeta, zwany mierniczym jest specjalistą od pomiarów nieruchomości gruntowych i sporządzenia map oraz planów i projektów geodezyjnych. Aby uzyskać ten tytuł należy ukończyć studia na kierunku geodezja i kartografia. Po ich zakończeniu można starać się o pracę w zawodzie w urzędach miejskich, urzedach gmin, firmach budowlanych, firmach geodezyjnych, wydawnictwach kartograficznych, kopalniach i innych miejscach, gdzie wykonywane są pomiary gruntu.

Specjalista w tym zakresie powinien być dobrym matematykiem, cechującym się dokładnością oraz wyobraźnią przestrzenną. Po ukończeniu studiów powinien on przystąpić do egzaminu, który pozwoli uzyskać mu niezbędne uprawnienia do wykonywania zawodu.

Geodeci niezbędni są podczas sporządzania projektów, tyczenia budynków i przyłączy, podziałów działek, wytyczania autostrad. To właśnie na pomiarach geodezyjnych opierają się wszelkie budowy. Pomiary muszą być bardzo dokładne, a zapisy geodety będą znajdowały się w księgach wieczystych.

W zależności od ścieżki jaką obierze geodeta jego zarobki kształtują się od 2000-11000 zł. Geodeta bez uprawnień lub stażysta otrzymuje około 2000 zł netto, zarobki  geodetów w urzędach również kształtują się w tych okolicach. Geodeci pracujący w firmach geodezyjnych zarabiają około 3000-4000 zł netto. Zarobki geodetów prowadzących własną działalność gospodarczą w zależności od otrzymywanych zleceń kształtują się na poziomie około 5000-11000 zł.

Zawód geodety bez wątpienia należy do bardzo ciekawych, łączy w sobie pracę w terenie oraz pracę biurową. Wymaga również znajomości obsługi specjalistycznego sprzętu, niezbędnego podczas wykonywania obowiązków. Przy odrobinie szczęścia może się wiązać również z wynagrodzeniem kształtującym się na całkiem niezłym poziomie.

114684839


GEODETA MILÓWKA - USŁUGI GEODEZYJNE ŁUKASZ KONSTANTY

Chcesz aby Twoja inwestycja wykonana została szybko i dokładnie? Skontaktuj się z Nami. Będziemy z Tobą przez cały czas realizacji inwestycji.