Geodezja Milówka
Rzetelni Geodeci - Nowa jakość usług z dbałością o dobro klienta

Podział działki na dwie, ile będzie kosztował geodeta?

Podział nieruchomości na dwie części wiąże się z podjęciem szeregu czynności geodezyjnych oraz zawiłymi formalnościami i aspektami prawnymi.
Wymaga nie tylko precyzji i dokładności pomiarów, ale także znajomości przepisów prawa.

Niejednokrotnie cała sprawa komplikuje się właśnie na etapie procedury. Minimalny czas oczekiwania na decyzję o podziale działki wynosi około 4 miesiące. Wiele zależy od stanu prawnego nieruchomości oraz od skutecznego zawiadomienia sąsiadów o dokonywanym podziale. Jak widzimy, praca geodety wymaga nie tylko kilku wizyt na działce, ale również przygotowania stosownej dokumentacji. Im bardziej skomplikowany podział tym większy koszt usługi.

W praktyce wygląda to tak, że w przypadku prostego podziału działki, czyli jasna sytuacja prawna nieruchomości, ukształtowanie terenu nie utrudniające pomiarów to koszt około 2000 zł + Vat. Każdy kolejny podział to wydatek około 300-500 zł. W przypadku trudnego podziału, czyli zadrzewienie terenu, spadki wysokości, nieuregulowana sytuacja prawna nieruchomości – koszt sięga już około 3000 zł + Vat. Przy skomplikowanych podziałach w grę wchodzą stawki indywidualne adekwatne do zakresu podjętych czynności.

 

image_03_b


GEODETA MILÓWKA - USŁUGI GEODEZYJNE ŁUKASZ KONSTANTY

Chcesz aby Twoja inwestycja wykonana została szybko i dokładnie? Skontaktuj się z Nami. Będziemy z Tobą przez cały czas realizacji inwestycji.