Geodezja Milówka
Rzetelni Geodeci - Nowa jakość usług z dbałością o dobro klienta

Jak wybrać dobrego Geodetę na budowę? 5 porad specjalisty

Wybór geodety to jeden z najtrudniejszych wyborów w trakcie budowy domu. Jak znaleźć dobrego specjalistę i na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim uprawnienia. Nie każdy geodeta posiada wszystkie możliwe uprawnienia. Uprawnienia zdobywane są po zdaniu egzaminu państwowego i mogą być nadane w 7 zakresach. Osoby, które potrzebują geodety do budowy domu powinny się rozglądać za osobą z uprawnieniami w pierwszych 2 zakresach. Pierwszy zakres uprawnień to uprawnienia sytuacyjno wysokościowe, realizacyjne i inwentaryzacyjne. Drugi zakres obejmuje rozgraniczanie i podziały nieruchomości, sporządzanie dokumentacji prawnej oraz wykonywanie wyrysu z ewidencji gruntów.

Drugą istotną kwestią jest znajomość terenu na którym działa, znajomość aktualnego stanu map na interesującym nas gruncie, możemy wtedy uniknąć wielu problemów. Miejscowy geodeta będzie wiedział o zmianach np. w instalacjach podziemnych, które nie zostały jeszcze naniesione na mapy.

Przy wyborze geodety warto również podpytać znajomych i sąsiadów o opinie na temat poszczególnych specjalistów. Opinie warto zbierać pod kątem nie tylko ceny, ale przede wszystkim czasu wykonania usługi.

Dobrego geodetę rozpoznasz również po sprzęcie, który posiada do robienia pomiarów. Istotne jest również to, aby biegle się nim posługiwał. Zazwyczaj z nowymi technologiami zdecydowanie lepiej radzą sobie młodzi ludzie.

Zlecając prace geodecie warto także pomyśleć o całościowym określeniu prac, decydując się na kompleksową obsługę koszt usług będzie znacznie niższy niż w przypadku zlecania kilku zadań osobno. Ceny są zależne od opłat w ośrodkach geodezyjnych, nakładu pracy, trudności terenu, a także od stopnia skomplikowania pomiaru. Niestety z wyższymi cenami usług geodezyjnych musimy liczyć się w większych miastach.

700x400_czym-jest-geodezja-kpib


GEODETA MILÓWKA - USŁUGI GEODEZYJNE ŁUKASZ KONSTANTY

Chcesz aby Twoja inwestycja wykonana została szybko i dokładnie? Skontaktuj się z Nami. Będziemy z Tobą przez cały czas realizacji inwestycji.